Vodopády Wasserlochklam v Rakúsku

3 hod.
6,00 € s DPH

Dostupnosť: Tento produkt už nie je dostupný

Úzke kaňony, vodopády, dych berúce pamiatky a krásne výhľady... Wasserlochklamm má všetko, čo potrebujete pre vzrušujúcu pešiu túru s rodinou alebo kamarátmi ...a ešte oveľa viac!

Viac detailov

 TENTO produkt si môžte zakúpiť na eshope: ACTIONZAZITKY.SK 

ROMANTICKÁ KRÁSA VODOPÁDOV WASSERLOCHKLAM V RAKÚSKU JE SVETOZNÁMA. HOLDY DIVOKEJ VODY, ALEBO AJ „BIELEHO ZLATA“, SA VALIA CEZ ÚZKE KAŇONY PONAD STUPŇOVITÉ, VYHĹBENÉ JASKYNNÉ KOTLINY. VEĽKOLEPÁ TÚRA, KTORÁ VÁM PONÚKA PREKRÁSNE VÝHĽADY VŠADE KDE SA POZRIETE, VÁS PREVEDIE AJ POPRI PIATICH NÁDHERNÝCH VODOPÁDOCH.

STE PRIAZNIVCOM VODNÝCH ŠPORTOV A CHODÍTE NA RIEKU BELÁ? RAKÚSKA RIEKA SALZA JE JEDNA Z NAJPÔSOBIVEJŠÍCH A NAJKRAJŠÍCH RIEK RAKÚSKA A JE SPLAVNÁ AŽ 26KM! A OD BRATISLAVY JE DOKONCA EŠTE BLIŽŠIE!    

 Wasserlochklamm Palfau rafting Salza family 1  Wasserlochklamm Palfau rafting Salza family 2

 Akonáhle prekročíte visutý most a zhlboka sa nadýchnete, výstup sa môže začať. Rozprávkový drevený chodník, postavený z masívneho dreva, ktorý pre Vás postavil Palfauský okres medzi rokmi 1986 a 1992, Vás dovedie bezpečne až na vrchol.

wasserlochklam family Austria Palfau Salza rafting relax 3

Cesta sa tiahne hore okolo piatich vodopádov s celkovou výškou pádu 152 metrov a okolo radu drevených mostov ponad kaňóny. V hornej časti tiesňavy - dvojstupňovom Schleierfall, voda padá úžasných 67 metrov do priepasti. Plagáty pod drevenými prístreškami informujú návštevníkov o výskumných expedíciách pri ktorých sa dobrodružní potápači potápali v preliačine. 

Wasserlochklamm Palfau Austria Salza rafting relax family 4

Hneď ako prekonáte posledné prekážky, budete odmenení nádhernými pohľadmi na jarné jaskyne a údolie Salza z vyhliadky postavenej v roku 2008.

 ARENASALZA 

ArenaSalza sa nachádza na skale vysoko nad riekou Salza a ponúka nové perspektívy pri vchode do Wasserlochklamm.

Vizuálne veľmi atraktívna drevená štruktúra ArenaSalza je vyrobená z miestneho dreva a okrem obchodu s pokladňou ponúka pre návštevníkov aj platformu, ktorá poskytuje nádherný výhľad na riečnu krajinu. Krištáľovo čistá voda v rieke sa na dne leskne do smaragdovo zelena. Ide o ideálne miesto na pozorovanie odvážnych skokov do osviežujúcej vody rieky Salza a manévrovanie raftujúcich dobrodruhov.

Wasserlochklam Austria Salza family

 Tajomná preliačina

Táto veľkolepá jarná jaskyňa vytvára klenbu nad hlbokým sifónovým jazerom, ktoré ústi do hlbín priepasti rýchlosťou až 5 metrov kubických za sekundu v nepravidelných intervaloch a v závislosti na ročnom období a počasí. Objem vody sa zvyšuje počas 15 minút až o štvrtinu – je to jednoducho jedna veľká záhada.

Už dlhšie sa túto záhadu snažia vyriešiť Bat Diver vedený Robertom Krizom, jasnynným potápačom Klosterneuburg. Ich výsledky a dokumentáciu nájdete na www.bat-diver.at.

Veľké množstvo ľudí si dalo tú námahu a vyšli si to v skorých ranných hodinách až na vrchol a trpezlivo čakali niekoľko hodín, len aby boli svedkami tohto úžasného divadla. Palfauer Wasserloch nemá žiadny predvídateľný program. Záleží kompletne na matke prírode ako sa rozhodne a kedy stavidlo otvorí. Byť tu hore, aby ste si tento úžasný okamih mohli užiť je skutočne vzrušujúce.

Wasserlochklamm Austria Salza family vylet relax  Wasserlochklamm Austria Salza family vylet relax 2

VŠETKO o rieke Salza

Smaragdovo zelený drahokam pre milovníkov prírody a akčný zábavný park pre dobrodruhov – to je rieka Salza.

Salza, krištáľovo čistá, prirodzená, jemná a niekedy divoká, sa stáča skrz kaňony v rovnomennom údolí a poskytuje optimálne podmienky pre rodinné, raftingové a kajakárske výlety. Outdooroví dobrodruhovia sa radšej dostanú do lesknúcej zelenej vody počas topenia snehu, na jar. Rodiny s deťmi chcú preskúmať rieku počas teplejších letných mesiacoch, kedy je rieka o niečo kludnejšia.

Rieka Salza je domovom mnohých raftingových táborov. Raftingové výlety, kajakárske kurzy, canyoning a oveľa viac športu a zábavy na vode tu možno robiť od konca apríla do polovice októbra.

 Wasserlochklamm, Austria, Salza, rafting, family vylet relax 4

HISTÓRIA

Kedysi dávno bola táto impozantná a úžasná tiesňava nepriechodná a neprístupná.

Prvá kontrola v roku 1985 viedla k rozhodnutiu vybudovať stabilný a ľahko stúpajúci  drevený chodník pozdĺž rokliny, aby bola tajomná preliačina prístupná pre turistov.

Trvalo dlhých sedem rokov, kým boli tony a tony dreva spracované, ohobľované a pripevnené a za nepriaznivých podmienok sa dokončil chodník v okrese Palfau. Otvorený bol pre verejnosť 14. mája 1994.

Rafting Wasserlochklamm Salza Austria rodina výlet

Vyhliadkovú túru k vodopádom máte možnosť spojiť s množstvom ďalších aktivít v blízkom okolí a mať tak možnosť spoznať s rodinou a kamarátmi väčšiu časť Rakúskych divokých Álp. 

ĎALŠIE AKTIVITY: 

 •      Rafting na 2-3 miestnych člnoch
 •      Rafting na 6-8 miestnych člnoch
 •      Canyoning
 •      Ferrraty
 •      Teambuildingový program pre skupiny od 12 osôb 

V prípade záujmu o dokúpenie ďalšej aktivity nás kontaktujte na: 0905 223 333.

ČO JE V CENE ZAHRNUTÉ:

 • Vstup  
 • 3hod. túra 
 • Výstup: 1,5hod. k preliačine, Prevýšenie: 325m na vzdialenosť 900 metrov 

DÔLEŽITÉ:

 • Rezervácia minimálne 48 hodín vopred 
 • Stornovanie do 48 hod. bez poplatku - pri neskoršom stornovaní poukaz prepadá
Vybavenie: pevná obuv

 Palfauer Wasserlochklam Austria Salza rafting výlet s rodinou

PLATNOSŤ POUKAZU:

 • Na celú sezónu 2022

Termíny 2022:

 • 17.-19.6.2022
 • 01.-03.7.2022

 Rezervujte si termín na telefónnom čísle: 0905 223 333, michalmas@actionland.sk

DAĽŠIE MOŽNOSTI AKTIVÍT V OKOLÍ:

Raftingový zážitok v Alpách na 6-8 miestnych raftových člnoch 

Zažite dobrodružstvo s kamarátmi, kolegami alebo rodinou na 6 - 8 miestnom raftovom člne v perejách rieky Salza! Doprajte si čaro susedného Rakúska a aktívny oddych v jeho prírodnom prostredí. Rakúska rieka Salza je jedna z najkrajších riek Rakúska a od Bratislavy je v porovnaní s riekou Belá ešte bližšie! Pre rodiny s deťmi od 6 do 10 rokov odporúčame termín v letných mesiacoch, júl - august, z dôvodu nižšieho stavu vody v rieke a nižšej obtiažnosti. Naopak na jar je rieka viac vhodná pre adrenalínových a športových nadšencov

V prípade zakúpenia 3 darčekových  RAFTINGOVÝCH  kupónov  + 1 dieťa do 15 rokov ZADARMO! 

Pozn.: vzťahuje sa na obidve varianty (poldňový aj celodenný raftingový program)

 

Canyoning Fun: 59,-€/osoba

 • Dĺžka: do 4 hodín
 • Obtiažnosť: ľahká až stredne obtiažná (vhodné aj pre začiatočníkov)
 • Min. vek: 12 rokov

Nádherný kaňon, kde sa budete šmýkať po prírodných toboganoch, podľa voľby skákať do vody s výšok až 8m a zlaňovať vodopády s dĺžkou do 18m. Oddporúča sa každému, kto má rád prírodu a vodu. Dĺžka canyoningu je 4 hod. + preprava a inštruktáž (v závislosti od veľkosti skupiny a zdatnosti účastníkov). Maximálny počet osôb v skupine je 12. Nutnosť znalosti plávania.

 

Via Ferraty: 45,-€ /os.
Dĺžka programu: do 4 hod.
Min. vek: od 10 rokov , od výšky 140cm, max 120kg
Popis: 30 min. cesty zo sedla lyžiarskeho strediska Hochkar zažijete kopec zábavy na zabezpečenej horskej ceste „Via Ferraty“ s ľahkou až stredne náročnou obtiažnosťou. Budete popri stene liesť (ako na lanových prekážkach), užívať si krásny výhľad do doliny preklikávať sa s jedného traverzu na druhý.

 

 • Krajina Rakúsko
 • Obtiažnosť Ľahká až stredná
 • Dĺžka programu 3 hod.