Často kladené otazky a odpovede

Informácie k raftingu a splavom:

Oblečenie: Plavky alebo šortky, termo tričko pod neopren – nie bavlnené, opaľovací krém, v prípade, že nosíte dioptrické okuliare, úchyt na okuliare (príp. klasicky špagát) 

Športová výstroj je zabezpečená organizátorom (neoprenové nohavice, plávacia vesta, helma, neoprenové topánky, šušťák)

Pitný režim a strava: v dostatočnom počte nealkoholicke nápoje do člnu, niečo ľahké na desiatu do člnu – müsli alebo čokoládové tyčinky, ovocie.

Lieky a iné: v prípade potreby užívania liekov treba na to upozorniť inštruktora a zobrať zo sebou do člnu (do suchého vaku)

Upozornenia: Pri raftingu na šesť miestnych člnoch R6 - doporučujeme znalosť plávania, v inom prípade treba na to upozorniť inštruktora a organizátora akcie vopred. Pre neplavcov na R6 je možný rafting len na úsekoch s obtiažnosťou max. do WW III (ľahká až stredná obtiažnosť).

Pri raftingu na miniraftoch R2, R3 je nutnosť vedieť plávať.

Obtiažnosť rieky v priebehu zájazdu pomaly stupňujeme. Avšak na každom zájazde môže byť obtiažnosť rozdielna v závislosti na stave hladiny vody v rieke, ktorá je závislá aj od poveternostných podmienok (zrážky, extrémne sucho a pod.)

Minimálny vek:

Rafting s ľahkou obtiažnosťou do WW II (od 8 rokov)

Rafting so strednou obtiažnosťou od WW II do WW III+ (od 12 rokov)

Rafting s ťažkou obtiažnosťou od WW III+ do WW V (od 14 rokov)

Informácie k hydrospeedu:

Oblečenie: plavky alebo termo šortky, termo tričko pod neoprén nie bavlnené, v prípade, že nosíte dioptrické okuliare, úchyt na okuliare (príp. klasicky špagát) 

Športová výstroj je zabezpečená organizátorom (neoprénové nohavice a bunda, plávacia vesta, helma, neoprenové topánky, plutvy, hydrospeedový plavák)

Pitný režim a strava: potraviny a nápoje si môžete nechať v mikrobuse počas jazdy nie je možné občerstvenie – túra trvá do 2 hodín.

Lieky a iné: v prípade potreby užívania liekov treba na to upozorniť inštruktora a zobrať zo sebou do člnu (do suchého vaku)

Upozornenia: Nutnosť vedieť plávať.

Minimálny vek:

Hydrospeed s ľahkou obtiažnosťou do WW II (od 12 rokov)

Hydrospeed strednou obtiažnosťou od WW II do WW III+ (od 15 rokov)

Informácie ku kaňoningu:

Oblečenie: Plavky alebo termo šortky, termo tričko pod neopren nie bavlnené, v prípade, že nosíte dioptrické okuliare, úchyt na okuliare (príp. klasicky špagát). Ku kaňoningu je potrebne mať pevnú obuv preto si prineste tenisky – my Vám poskytneme neoprénové ponožky.

Športová výstroj je zabezpečená organizátorom:

 neoprénové nohavice aj bunda, helma, rukavice, neoprenové ponožky

 horolezecká výstroj (len pri kaňonoch kde sa zlaňuje)

Pitný režim a strava: nealkoholické nápoje len nevyhnutné množstvo (podľa dĺžky kaňoningovej túry). Strava – podľa typu a dĺžky kaňonu do 3 hodín nie je potrebná.

Obtiažnosť: 1 – ľahká, 5 ťažká

Minimálny vek:

 Pri ľahkej obtiažnosti - 2 je min. vek 10 rokov

 Pri strednej až ťažkej obtiažnosti je min. vek od 15 rokov

Kaňony

Čas/h

Obtiažnosť

Sušec

2 - 3

2

Fratarica

4 – 6

3 - 4

Predelica

3 - 5

4

Globoški potok

5 - 6

4 - 5

Mlinarica

5 – 6 

5

Informácie k turistike:

Oblečenie: doporučujeme pevnú obuv, a oblečenie aj do chladnejšieho počasia (dažďa aj vetra) ktoré je vo vyššej nadmorskej výške.

Turistika: v okolí Bovca je veľa turistických možností od ľahkej túry až po ťažké túry s výstupom na najvyšší vrch Slovinska Triglav.

Pitný režim a strava: nealkoholické nápoje v dostatočnom množstve (podľa dĺžky túry). Strava – podľa typu a dĺžky túry.