Hron

Splav
35,00 € s DPH

Dostupnosť: Tento produkt už nie je dostupný

Horehronie patrí spolu s Liptovom a Spišom k najpríťažlivejším a najnavštevovanejším regiónom Slovenska.

Viac detailov

Celá oblasť oplýva turistickými lokalitami, ktoré možno navštevovať po celý rok. Za turistikou, cykloturistikou i lyžovaním možno cestovať do známych rekreačných stredísk. V regióne sú vyhľadávané minerálne pramene a na ne naviazané kúpele (Brusno). Atraktívna Čierno hronská železnica s parným vláčikom, premávajúcim z Chvatimechu do Čierneho Balogu sa stala neodmysliteľnou súčasťou regiónu.

Rieka Hron je pre splavovanie jednou z najkrajších riek aj vďaka jej polohe v rámci Slovenska. Na rieke sa striedajú pokojné úseky, ktoré majú slabý či skoro žiadny prúd, s úsekmi, kde si treba dávať pozor na kamene, či prítoky potokov. Pritom sa môžete tešiť výhľadom na okolitú krajinu, prírodu, hrady Šášov, či Revište a vychutnávať si ticho a pokoj.
Splavovanie Hrona je výborným tipom pre malé i väčšie skupiny priateľov, ktorí chcú spolu stráviť čas, večer s gitarami posedieť pri ohníku a zažiť dobrodružstvo.

Najčastejšie splavované úseky

Úsek Brezno - Nemecká
Hron tu preteká malebným údolím, poznačený kde-tu priemyselnou činnosťou (kuriozitou je plavba cez areál závodu v Podbrezovej). Tok je rýchly, zákruty sú však prehľadné, v koryte je mnoho ľahkých perejí a prahov. Veľkým zážitkom pre romantikov je aj návšteva Bystrianskej jaskyne, či Predajnianských vodopádov, no najmä jazda Čiernohorskou železnicou do Čierneho Balogu, spojená s návštevou lesníckeho skanzenu vo Vydrove. Noc strávime v kempingu pri obci Nemecká. Tento úsek je vhodné splavovať v jarnom období resp. po výdatnejších dažďoch.

Úsek Nemecká - Šalková - Iliaš
Splavovať budeme druhý úsek, ktorý začína v dedinke Nemecká a končí v Iliaši. Úsek je prehľadný s dĺžkou cca 30km, je tu veľa starých a nových mostov, ktoré avizujú zvyšky už neexistujúcich mostov, pod niektorými sa voda zbieha do jazykov s vlnami. Plavba po tomto úseku rieky je dynamická a športová.

Úsek Šalková - Iliaš - Sliač 
Hron tečie v tomto úseku údolím, ktoré sa postupne rozširuje. Plavba je príjemná a pohodová. Cez Banskú Bystricu tečie rieka v regulovanom koryte. Za Banskou Bystricou sa krajina otvorí, Hron má však stále charakter podhorskej rieky s rýchlym prúdom, prahmi a perejami. Splav medzi Banskou Bystricou a Sliačom je menej náročný. Môžete relaxovať, plávať a pozorovať okolitú prírodu.

 

Cenník - Splavovania rieky Hron
Dĺžka programuCena programuCena dopravyDĺžka splavu
1/2 dňa20,- EUR13,- EURNemecká až Šalková
1 deň35,- EUR15,- EURNemecká až Iliaš
2 dni51,- EUR28,- EURNemecká až Sliač
Cena je stanovená pri počte 10 a viac účastníkov

V cene je zahrnuté:

  • 6 miestny čln Colorádo 450 resp. R2 člny pre 3 osoby
  • vodácka výstroj - pádlo, vesta, šušťák
  • inštruktori / sprievodcovia
  • doprava technického materiálu a inštruktorov

Ubytovanie je prevažne v kempingu priamo pri rieke, ale ak by ste mali záujem o ubytovanie v penzióne alebo hoteli, Vám zašleme ponuku na požiadanie.

Stravovanie:
Pri skupinách 20 a viac účastníkov Vám pripravíme piknik s barbeque priamo pri rieke.

Doprava účastníkov:
Zabezpečujeme na základe Vašej požiadavky. Presnú cenu Vám stanovíme po zadaní počtu osôb a miesta vyzdvihnutia.

Termíny splavov:
Dohodou (od 1.4. do 30.9.)

Dobrá voda tečie na jar v apríli a máji a takmer ideálna voda pre letný splav tečie koncom júna a asi ešte 15-20 dní v júli. Na plánovanie splavu Hrona v letných mesiacoch je treba brať do úvahy aj meteorologické podmienky.

Pri väčšom počte účastníkov Vám poskytneme skupinovú zľavu.

  • Krajina Slovensko
  • Typ Splav
  • Obtiažnosť Ľahka